menu
wybierz pilotem
  Serwis Tv - Wrocław
 

Programy Freeware

Przedstawione tu programy napisane zostały przez autora tej strony.   Wszystkie są dla Windows 9x, Me, Xp, 2000, Vista, 7. 

Program: Tester Monitora     Freeware

Kliknij aby powiększyćProgram przeznaczony do testowania i oceny stanu monitora. Przeznaczony dla serwisantów jak i dla każdego posiadacza monitora.
Składa się z kilku plansz testowych ułatwiających regulację w monitorze. Posiada plik pomocy w którym opisano przydatność poszczególnych testów i procedurę regulacji.
Tester ułatwia regulację geometrii, balansu bieli, ostrości, czystości i zbieżności. Posiada dodatkowe plansze dla paneli LCD do oceny rozdzielczości, smużenia, gradacji szarości i poziomu czerni.
Niewielka objętość programu i jego funkcjonalność to zalety dla których warto go zawsze mieć na swoim komputerze lub na dyskietce gdy zamierzamy wybrać nowy monitor.

Aby pobrać program kliknij TUTAJ wersja 2.2 (304 kB)

Zobacz podgląd

Program: Wyszukiwarka schematów RTV - Freeware

Program dla elektroników i serwisantów sprzętu. Jest bazą danych o układach scalonych występujących w sprzęcie RTV większości producentów. Baza składa się z ponad 53200 rekordów. Zamieszczone tu informacje ułatwiają wyszukanie potrzebnego schematu lub określenie jego chassis. Takie dane są istotne dla serwisantów, gdyż to samo chassis często można spotkać w sprzęcie innej firmy i na innych schematach. Sam program nie zawiera schematów, gdyż nie mieściłby się na żadnym nośniku. Kilka najbardziej popularnych można ściągnąć z mojej strony: Schematy TV               podgląd
Instalacja: Pobierz pliki ic-baza.zip rozpakuj je do tymczasowego katalogu, odszukaj plik instalacyjny o nazwie setup.exe i uruchom instalację. Program zainstaluje się we wskazanym katalogu i uzupełni systemowe sterowniki baz danych.
Po zakończeniu instalacji, tymczasowy katalog: Disk1 można usunąć.
Przeczytaj dokładny opis i pobierz program Wyszukiwarka Schematów RTV lub Tutaj (5 MB)

Pozostałe moje programy

Gry Freeware

If you need English version of this application click here: free software

 

  Serwis Tv - Wrocław